Bir kutu gazlı içecek, içeresinde 10 küp şeker barındırıyor ve maalesef farkında dahi olunmadan şeker tüketimi bu sebeple artıyor. Vakıftan yapılan açıklamaya göre, sıcak havanın artmasıyla terleme-susama döngüsü ile vücuda alınan sıvı miktarı da yükseliyor. Yetişkin bir bireyin günde ortalama 2 litreden fazla su tüketmesi gerekliliğiyle, sıcak olan havalarda alınan fazla sıvı miktarının kendini dengeliyor gibi görünse de bazen sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bunun nedeni su yerine şekerli içecekler tüketilmesi olarak gösteriliyor.

Bir kutu gazlı içecek, içeresinde 10 küp şeker barındırıyor ve maalesef farkında dahi olunmadan şeker tüketimi bu sebeple istenmese de kolayca artıyor. 

Özellikle su tüketimini artırmak için içme suyuna meyve parçaları, nane ve maydanoz gibi yeşillikler doğrayarak suyunuzu tarçın gibi baharatlarla oldukça lezzetlendirebilirsiniz.

Meyvelerin posa içeriğinden dolayı bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı ve iyi birer vitamin, mineral ve enerji kaynağı olduğunu belirterek, aşırı meyve tüketimi fazla enerji alımından dolayı kilo kontrolünü zorlaştırabildiğini, sağlıklı bir bireyin günde 4 porsiyon meyve tüketmesinin yeterli oluyor.