Özellikle tüm annelerin çocukları hakkında en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de yemek yedikten sonra gerçekten doyup doymadıklarıdır. Bu sebepten yemek yemeleri için annelerin çocukların peşinden sürekli koşmaları çok doğaldır. Bu durumlar ebeveynler için oldukça stresli olmaklar birlikte çok yemek yedirilmeye çalışılan çocuk, bir süre sonrasında yemek yemeye karşı bir tepki gösterecektir. Annenin ruh sağlığı açısından da kötü olan bu durum için sizlere çözüm önerileri sunuyoruz.

Bebeğinizin acıktığını öğrenmenin bir yolu da bebeğin yeme yerken oturuş tarzıdır. Eğer bebeğiniz mama sandalyesine başı öne eğilmiş şekilde oturuyorsa bu acıkmış olduğu anlamına gelmektedir. Doydukları zaman bu durum tam tersi olup başlarını arkaya doğru atarak sandalyelerine yaslanır şekilde konumlanırlar.

Bebeğinize yemek yedirirken kaşığı ağzına doğru götürdüğünüzde kaşığı itiyor ve ya yemek istemiyorsa bu da doyduğu anlamına gelmektedir. Tam tersi davranışlarda bulunuyorsa da bu durum acıktığının göstergesidir. Bu durumlarda iyi gözlem yapabilmek çok önemlidir. Bebeğinizin kilo kontrolünü düzgün yapabilmenizde bu durumu anlamanın kolay yollarından bir tanesidir. Kilo kaybı yaşadıkları zaman bebeğinizin aslında doymadığını fark edeceksiniz.