Basit Ama Mucizevi Sağlık Önerileri

Birçoğunu duymuş olduğunuz bu küçük pratik çözümler ile yaşamı kolaylaştırabilirsiniz.

Basit Ama Mucizevi Sağlık Önerileri

Basit Ama Mucizevi Sağlık Önerileri

1- Ayaklarınız Kokuyor: Ayaklar terler ve bu durum koku oluşmasına neden olur. Ayaklarınıza teri emmesi için talk pudrası dökün ve sonrasında temiz çorap giyinin.

2- Ayak Parmağınızı Vurdunuz: Vurduğunuz parmağınızı elinizle düz bir şekilde tutarak bir dakika boyunca sıkın. Hem acısını azaltacak hem de fazla şişmesini önleyecektir

3- Çıkmak Üzere Olan Sivilce: Metal bir kaşığı 10 saniye kadar sıcak suya tutun ve çıkmak üzere olan sivilcenin üzerine bastırın. Bu yöntem sivilcenin hem daha geç hem de daha küçük olmasını sağlayacaktır.

4- Siyah Noktalar Her yerde Karşınızda: Düşük şeker nedeni veya susuzluk dolayısıyla baktığınız her yerde siyah noktaları görebilirsiniz. Bu sebeple biraz su içerek veya meyve yiyerek durumu düzeltebilirsiniz.

5- Egzersiz Sonrası Kramp Ağrıları: Spazmı azaltmak için bir iki yudum turşu suyu içmek size yardımcı olacaktır.

6- Şiş Gözler ile Uyanmak: Çok basit bir yöntem ile bu durumda kurtulmak mümkün. Buz küplerini bir peçeteye sardıktan sonra göz kapaklarınızın üzerinde bir dakika tutun.

7- Kepek Sorunu: Pul pul dökülmeyi önlemek için baş derinize bir iki dakika boyunca ellerinizle masaj yapabilirsiniz.

8- Çatlak Dudaklar: Dudak çatlakları için çok basit bir yöntem var, biraz tereyağ, zeytinyağı veya margarini nemlendirici olarak dudaklarınıza sürün, birkaç dakika bekleyin ve silin.

9- Sinek Isırığı: Biraz naneli diş macunu sürmek kaşıntınızı geçirecektir.

10- Kızarık Bir Yüz: Soğuk su içmek, genişleyen damarların daralmasına yardımcı olarak kızarıklığın geçmesini sağlar.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR