Kadınların bir numaralı sorunu haline gelen kilo problemi için Amerikan Tıp Derneği başarılı bir araştırma yaptı. Hafta başında diyete başlayıp hafta arasında diyetten vazgeçenlere öncülük edecek bu araştırma, kilo vermek isteyenlere ışık tutacak. Araştırmaya göre, aslında tüm diyetlerin birbirine benzerliğine dikkat çeken dernek sözcüsü, kilolardan kurtulmak için kişi en kolayına gelen diyeti seçmesini vurguladı.

ZORLU DİYETLER

Günümüzde moda haline gelen "şok diyet", "mucize diyet" adı altında ölüm saçan diyetlere de dikkat çeken araştırma ekibi, karbonhidrat ve yağ oranı düşük diyetlerinin yararları üzerinde tartışıyor. Deneklerin uyguladığı diyetlere sadık kalamadığı ve kısa süre sonra sağlık problemlerinden veya kişisel tercihlerinden dolayı diyet programından vazgeçtiği belirtildi.

KOLAY DİYET = KOLAY KİLO VERME

Araştırma raporlarının sonuçlarına göre, diyetlerin sonuç olarak benzerliğine dikkat çeken araştırma raporu, kişinin zorlanmadan uygulayabildiği diyetin seçilmesini öneriyor. Diyeti uygulayan kişi kendisine en az zorluk yaşatan diyeti seçmesi halinde diyete sağdık kaldığı ve diyeti bozmadan uzun süre sürdürdüğünü gözlemledi. Hızlı yağ yakan ve hızlı kilo verdiren diyetlerdeki uygulama zorluğu kişilerin hem sağlıklarını tehdit altına alıyor hem de diyeti uzun süre sürdürebilmesine engel oluyor.

DİYET YAPMAK AÇ KALMAK ŞEKLİNDE OLMAMALI!

Özetle, kilo vermek isteyen kişi zorlanmadan uzun süre dayanıklı kalacağı diyeti seçmeli. Diyet aç kalmak değil, sağlıklı beslenmek olduğunu unutmayın. Diyetinizi spor ve egzersizle güçlendirerek daha etkili ve daha hızlı kilo verebileceğinizi unutmayın.