Doğru ve dengeli beslenme birçok hastalığın önleyicisi olduğu gibi baş ağrısının da önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır. Dengeli bir beslenme ile sık sık çekmek zorunda kaldığınız baş ağrılarınızı da ortadan kaldırabilirsiniz. İşte o mucizevi besinleri ve yararlarını sizler için sıraladık;

BAŞ AĞRISINI HAFİFLETEN MUCİZEVİ BESİNLER

YOĞURT

Kalsiyum seviyesi yüksek olan yoğurt tüketerek baş ağrınızı yenebilirsiniz. Şekersiz olan, mümkünse ev yapımı olanlar daha iyi sonuç verecektir.

KARPUZ

Vücudun su eksikliği sebebi ile oluşan baş ağrıları için Karpuz gibi su oranı yüksek meyveler tüketebilirsiniz. 

BADEM

Bademin içerisinde bulunan magnezyum damarları rahatlatmaktadır. Gün içerisinde tüketeceğiniz bir miktar badem ve bol su baş ağrınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır.

BİTKİ ÇAYLARI

Papatya, Melisa çayı gibi rahatlatıcı etkisi olan çaylar baş ağrınıza iyi gelecektir.

SODA

Baş ağrısının nedenlerinden biri vücudun mineral eksikliğidir. Mineral dengesini sağlamak için bir bardak maden suyu tüketebilirsiniz.

MUZ

Barındırdığı magnezyum ve potasyum ile baş ağrınızı hafifletecektir. Muz, içerdiği mineraller ile hem baş ağrınızı önler hem de yorgunluk gibi hislerde iyileşmeyi hızlandırır.

PATATES

Zengin Potasyum barındıran patates baş ağrınızı hafifletici görev üstlenir. Etkili sonuç için patatesin haşlanmış olması gerekmektedir.

YÜRÜYÜŞ

Bir sahil kenarı veya parkta yürüyüş yapmak sizi stresten uzaklaştırarak baş ağrınızı dindirecektir. Gürültülü bir yerde olmaktan kaçının.

MASAJ

Şakaktan alına doğru ve burun deliklerinin üzerinden göz kenarlarına doğru hafif baskı uygulayarak, cildinizi gererek yapacağınız masaj baş ağrınızı dindirecektir.