Yalnızca sağlık sektöründe olmamakla beraber estetik operasyonlardan sonra da oldukça fazla kullanılan balık masajı cilde oldukça yararlı etkiler göstermektedir. Başlarda bilimsel çevreler balıklar ile tedavinin mümkün olmadığını düşünse de geçen zaman içerisinde bu tedavinin mümkün olduğunu kabul etmiş durumdalar. Artık otoritelerin de kabul ettiği balıkla tedavi ve balık masajı pek çok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. 15 dakika gibi kısa bir uygulama süresi ile pek çok fayda sağlayan bu masaj ile ayaklarınızda ve elbette bununla birlikte bedeninizde ciddi bir rahatlama hissine sahip olmanız mümkün hale geliyor.

BALIK MASAJININ KULLANIM ALANLARI

MANİKÜR VE PEDİKÜR İÇİN KULLANIM

Balık masajının belki de en etkili yanlarından biri estetik sektörüne sağladıkları faydadan ileri geliyor. Manikür ve pedikür gibi işlemler için sadece insanlardan yararlanma devri bu balıklar sayesinde tarihe karışmış durumda. Salgıladıkları Dıthranol enzimi sayesinde yumuşamakta olan ölü derileri vücuttan atma işlevi olan balıklar, dünya sağlık sektöründe ilgi çeken bir trende de imza atarak hijyen problemi barındıran aletlerin yerine, manikür ve pedikür maksatlı olarak da kullanılmaktadırlar. 

SEDEF HASTALIĞINA BİREBİR

Cildi ölü derilerden arındırmanın en kolay yolunu mu arıyorsunuz? O halde doktor balıklarla tanışın. Bu yöntem ile sedef hastalığı, egzama gibi derinin kurumasına ve pullanmasına neden olan sorunlar yaşayan kişilerde tedavi olma oranı bir hayli yüksek. Balıklar sadece ölü derileri yiyerek besleniyorlar. Bu sebeple enfeksiyona ya da başka bir rahatsızlığa yakalanma ihtimali hemen hemen hiç yoktur.

PÜRÜZSÜZ BİR CİLDE SAHİP OLUN

Bacakların daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesine yardımcı olacak masaj çeşitleri arasında gösterilen balık masajı bacaklarda oldukça faydalı etkiler göstermesiyle bilinir. Bu sebeple bacaklarınıza düzenli olarak balık masajı yaptırmak bacak sağlığı için de çok önemlidir.