Eğer siz de her kadın gibi maskarasız bir makyaj düşünemiyorsanız, hatta makyaj yapmasanız bile maskaranızdan vazgeçemiyorsanız; kirpiklerinizin bakıma ihtiyacı var demektir. Tüm gün kimyasallara maruz bıraktığınız kirpiklerinize biraz şefkat göstermeye ne dersiniz? Badem yağı ile kirpiklerie bakım yaparken, bir pamuklu çubuk yardımı ile badem yağını önce kirpik diplerine ardından da tüm kirpiklerime uygulamak gerekiyor. Siz arzu ederseniz bitirdiğiniz bir maskaranızın fırçasını da temizleyerek badem yağı kullanmak için uygulayabilirsiniz.

GÖZLERE KAÇIRMAMAYA DİKKAT EDİN

Yağı kirpiklerinize uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gözünüze kaçırmamak. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmadıysanız gönül rahatlığıyla haftada iki – üç kez kullanabilirsiniz. İlk haftadan itibaren kirpiklerinizin daha canlı ve dolgun olduğunu göreceksiniz. Ayrıca kirpik bakımımı düzenli olarak yaptığımda uyguladığım maskaranın da performansının arttığını farkettim. Pek tabi kirpikler güzel olunca uyguladığınız maskara da çok daha güzel görünüyor.

ÇIKMAYAN KAŞLARIN İLACI

Eğer sizin de kaşınızda dolmasını beklediğiniz yerler varsa, süreci hızlandırmak amacıyla tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz. Kirpiklerimize uyguladığımız gibi bir pamuklu çubuk ya da mascara fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz.

MANİKÜR VE PEDİKÜR UYGULAMALARINDA SIKLIKLA TERCİH EDEBİLİRSİNİZ

Yine bir pamuklu çubuk yardımıyla tırnak diplerimize badem yağımızı uyguluyoruz ve on dakika kadar bekliyoruz. Ardında bir tırnak eti ittirici aplikatör yardımıyla tırnak diplerimizdeki etleri itiyoruz. Ve ardından tırnaklarımızda kalan yağ ile tırnaklarımıza masaj yaparak yağı iyice yediriyoruz. Uzun vadeli kullanımda tırnak etlerinizi artık kesmeye ihtiyacınızın kalmadığını göreceksiniz.