Bacak ve Kalçalardaki Sivilceler Neden Oluşabilir?

Yüzdeki sivilcelerin yanı sıra kalça ve bacaklarda da sivilceler meydana gelebilir. Bu durumda yaşana rahatsızlıkları önlemek ise mümkün.

Bacak ve Kalçalardaki Sivilceler Neden Oluşabilir?

Bacak ve kalçalardaki sivilceleri yok etmek istiyorsanız kremler yeterli olabilir ancak önlemek için dar pantolonlardan kaçınmalısınız.

DAR PANTOLON TERCİH ETMEYİN

İngiliz Dermatolog Dr. Gabriel Serrano'ya göre kalçadaki sivilceler çoğunlukla terden kaynaklanıyor. Ve ilave ediyor: 'çok dar pantolon ya da etekler kalçada ter, bu da bakteri meydana gelmesine sebep oluyor. Bununla beraber tahriş ve sivilceler kaçınılmaz olabiliyor. Üstelik hava almayan kumaşlar ( likra veya polyester) da ciltte leke meydana gelmesine sebep oluyor.' Yüzdeki sivilceler yeterli değilmiş gibi bir de kalçalarınızda sivilceler mevcutsa yaşam gerçekten çekilmez bir durum alabiliyor. Fakat bu riski en aza indirmek için yapabileceğiniz şeylerin olduğunu anlamalısınız. Kalçadaki sivilceler yüzdeki sivilcelerle aynı değil. Yüzdeki sivilceler hormonal etmenlerden kaynaklanırken, kalçanızdaki akne folikülit (Kıl kökü iltihabı) olarak adlandırılan şeyin bir neticesidir. Bu, bakteri ve ölü cilt hücrelerinin saç köklerinize girerek iltihaplanmalara sebep olduğu bir haldir. Bu halden kurtulmak için dar pantolonlardan kaçınmak gerekir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR