Ayaklarınız Sarıysa Bu Hastalıktan Muzdarip Olabilirsiniz!

Ayakların özellikle tabanı ve parmaklarından görülen parlak sarı deri bir hastalık belirtisi olabilir.

Ayaklarınız Sarıysa Bu Hastalıktan Muzdarip Olabilirsiniz!

Ayaklarınızı kontrol etmeli ve sarı olup olmadığına bakmalısınız. Çünkü eğer sarı ise nasır ve birçok hastalıktan birine sahip olabilirsiniz.

AYAKLARIN SARI OLMASININ NEDENLERİ

Nasır bir cilt rahatsızlığı olmasına karşın, haman haman herkeste var. Ayaklarınız üstünde ilave bir koruma katmanıdır ve bu sebeple tamamen zararsızdır. Nasır dokunuşta sert ve pürüzlüdür ve bazen azıcık sarı olabilir. Tabanlarınız nasırdan kaynaklı sarı olabilir.

Yalnızca sarı tabanlarınız yoksa sarı renk cildinizde ve gözlerinizin beyazlarına kadar uzanıyorsa, sarılık olarak bilinen bir hal olabilir. Sarılık, doğum kontrol hapı, anabolik steroidler veya penisilin gibi bazı ilaçların tüketilmesinden kaynaklanabilir. İlave olarak, hepatit A, hepatit B veya hepatit C gibi viral enfeksiyonlar da sarılığa sebep olabilir. Hal tedavi edildiğinde sarılık yok olur.
Rahatsız edici bir tiroid, diyabet, karaciğer veya böbrek rahatsızıklarından mı yoksa yüksek kolesterolden mi rahatsızsınız? O vakit kanınızdaki yüksek düzeydeki karotenoidle olabilir. Normalde, bedeniniz bu karotenoidlerden vücut atığı olarak yok eder. Fakat, burada açıklanan şartlandan birinden rahatsız olduğunuzda, bu olmaz. neticede sarı ayaklar ve sarı avuç içi olarak meydana gelir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR