24 Ağustos 2019
  • Istanbul 32.22°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 37°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Arı Zehri ve Yılan Zehri İçeren Kremler İşe Yarar mı?

Arı zehri ve yılan zehri gibi ürünlerin içinde barındığı bu kremler nedir? Ne işe yarar? Nasıl üretilir? Gelin beraber cevaplarına bakalım.

Arı Zehri ve Yılan Zehri İçeren Kremler İşe Yarar mı?

Arı Zehri ve Yılan Zehri İçeren Kremler İşe Yarar mı?

Arı zehri olan cilt kremlerini kullanmak isteyenlerin şüpheye düştüğü durum için sizin için arı zehrini araştırdık.

ARI ZEHRİ NEDİR?

Arı zehri bağışıklık sistemine destek olan, kan dolaşımını artıran, antibakteriyel,antibiyotik, radyasyona karşı kalkan olan, tansiyon düşürücü ve sıtma tedavisindeki güzel etkileriyle tıpta ve ilaç sanayinde kullanılan bir bir takviyedir.

ARI ZEHRİNİN CİLDE YARARLARI

Arı zehrinin bilimsel ismi Apitoksindir.. Apitoksin'in içeriğinde "Melittin" ismi verilen, içinde 26 farklı aminoasit barındıran bir polipeptit mevcut. Derinin alt tabakalarında hücreler arası alışverileri rahatlatır. Yılanların, arıların veya zehirli böceklerin zehirlerinin hemen hemen hepsi Melittin barındırır. Arı zehrinin içindeki öteki peptitin ismi apamindir. Apaminin de iltihap engelleyici etkisi mevcuttur.

ARI ZEHRİ NASIL ÜRETİLİR?

Özel yerlerde, arıya zarar vermeden, zehri özel işlemlerle toplanıp kurutuluyor ve bozulmadan oldukça uzun süre mahfaza edilebilen bir yapıda olduğundan cilt bakım kremlerinin içerisinde sağlıklı bir şekilde duruyor.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri