Pek çoğumuz arıyı gördüğümüzde kaçarız ve arı sokması acılı bir durumdur. Ancak bir kadın, hayatını tehdit eden hastalığının geçmesi umuduyla haftada en az 20 defa arılara kendini sokturuyor.Lyme hastası Ingrid Watt arıları bir cımbız yardımıyla sırtına tutup sokturuyor. Haftanın 3 günü en az 10 arının soktuğundan emin oluyorlar.

ÇEKTİĞİNİZ ACIYA DEĞİYOR

İnternetten sipariş edilen arıların iğneleri ciltte 20 dakika kadar bekletiliyor. Kulağa tuhaf gelse de 35 yaşındaki kadın, arı zehrinin ilaçların işe yaramadığı hastalığı kontrol altına aldığını ve çektiği acıya değdiğini ve yıllardır ilk defa bu kadar iyi hissettiğini söylüyor.

BİNLERCE YILDIR HER HASTALIĞA ŞİFA OLUYOR

Arı zehri binlerce yıldır ilaç olarak kullanılıyor. Antik Yunan doktorları, iltihap tedavisinde kullanırken Romalı filozof Gaius Plinius Secundus saçlardaki kellik sorununuk yok ettiğini söylemiştir.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER DE BU YÖNTEMDEN FAYDALANIYOR

Bazı ünlüler arı zehrinin doğal botoks olduğunu düşünüyor. Gwyneth Paltrow çeneden arı sokmasının cildini sıkılaştırdığını söylemişti. Bazı hastalar için arı zehrinin ölümcül olma olasılığı bulunmaktadır. Bu tür durumlarda bir uzman yardımı mutlaka alınmalıdır.