Arıların ölümlerinden sonra ezilerek oluştukları karışımdan tüketildiği zaman bir çok hastalığa iyi geldiği ve bunların oluşmasına engel olduğu gözlemlenmiştir. Arıların ölüsünün öğütüldükten sonra çekilmesiyle oluşan sıvının vücudumuzda oluşan bir çok soruna da oldukça iyi geldiği görülmüştür.

Ölen arılar bir yağ tabakasının içerisine konulduktan sonra bu karışımla beraber karıştırılarak öğütülmektedir. Öğütülme işlemi bittikten sonra arının içeriğinde melanin maddesinin fazlalığı da ortaya çıkmaktadır.

Bu karışım radyasyonun zararlı etkilerini giderdiği gibi vücudun metabolizma hızını da yükseltmektedir. Bu durum bizi hastalıklardan korurken bunun yanında bağışıklık sistemimizin de güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Arının ölüsünden oluşan karışım sayesinde çok etkili bir yanık kürü yapmak da mümkün olabiliyor. Bu kür özellikle birinci dereceden yanıklara oldukça etkili bir ilaç niteliği taşıyor. Özellikle uzmanlar araştırmalarında bu kürün özellikle evlerde yapılmamasını ve bir hekim yardımıyla oluşturulmasını önermişlerdir. Bu kürün üzerindeki araştırmalar devam ederken başka hangi tür hastalıklara deva niteliğinde olduğu ve hangi sorunlara iyi geleceğinin de ilerleyen zamanlarda uzmanlar tarafından açıklanması bekleniyor.