Sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra argan yağıyla yüz ve boyun bölgenize masaj yapabilirsiniz. Kuru bir yağ olarak nitelendirilen bu yağı cildiniz hemen emecek ve yüzünüzde yağlı bir his bırakmayacaktır.Kullandığınız yüz toniğinize ya da losyonunuza dilerseniz birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz. Kendi toniğinizi oluşturmak içinse gül suyuna birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz.

Çatlayan dudaklarınızın önüne geçmek ve onları nemlendirmek için argan yağının gücünden yararlanabilirsiniz. Bunun için birkaç damla argan yağı ve vanilya özünü esmer şekerle bir araya getirin. Ardından dairesel hareketlerle dudaklarınıza masaj yapın. Kullanmakta olduğunuz fondöten, bronzer ya da renkli nemlendiricinize birkaç damla argan yağı eklerseniz size çok daha canlı bir cilt sağlayacak.

Duştan sonra saçınız hala ıslakken birkaç damla argan yağını saçlarınızın uçlarına uygularsanız, saçınızı nemlendirecek ve canlandıracak. Bu yöntem özellikle saç kurutma makinesi ya da düzleştirici gibi araçlar yüzünden canlılığının yitiren saçları canlandırmak için harika bir yoldur. 1 tatlı kaşığı argan yağını elinizde ısıttıktan sonra saç uçlarına masaj yapar şekilde uygularsanız saçlarınız daha canlı ve sağlıklı görüneceklerdir.