Anneler Dikkat! Uzmanlardan Yeni Doğan Sünnetiyle İlgili Çarpıcı Açıklama

Sünnet, ülkemizde erkek çocukların yaş grubunda en yaygın olarak uygulanan ameliyat yöntemidir. Çoğu zaman çocukların ilerde acı çekmesini önlemek için ve psikolojik etkilerinin hissedilmemesi için uygulanır.

Anneler Dikkat! Uzmanlardan Yeni Doğan Sünnetiyle İlgili Çarpıcı Açıklama

Erkek bebeklerin sünnet operasyonlarında dikkat edilmesi gereken unsur bebeğin 2. ayı dolmadan sünnet operasyonlarının yapılmaması gerektiği olmaktadır. Bu unsurun da dikkate alınarak yeni doğan bebeklerin ilk aylarında daha dikkatli olmak ve bu aylarda yeni doğan sünnetinden kaçınmak olmalıdır. Çocuk sünnetiyle ilgili şunları söyleyebiliriz;

BEBEKLERDE SÜNNETİN ZARARLARI

Bebebklerde sünnet konusunda aileler tarafından en çok merak edilen nokta, uygun sünnet yaşının ne olduğu ve yeni doğan sünnetinin sağlıklı olup olmadığıdır. Aileler çoğu zaman çocuklarının aklı ermeye başlamadığı bir yaşında sünnet operasyonlarını yaptırmak ve bu operasyonlardan çocuklarının psikolojik olarak etkilenmesini önlemek isterler.

DOĞAR DOĞMAZ SÜNNETİN YAPILMAMASI GEREKİYOR!

Yeni doğan bebeğin ilk ayı yeni geldiği dünyaya adaptasyon, emme problemleri, bazen yenidoğan sarılığı gibi medikal takip gerektiren sorunlarla geçebilmektedir. Bu sebeplerle bebeğin doğar doğmaz sünnet yapılması uygulamasının herhangi bir avantajı yoktur. Bebeklerine erken dönem lokal anestezi ile sünnet yaptırmak isteyen aileler, bebeğin ilk ayı geçtikten sonra 5. ayının sonuna kadar sünnet yaptırabilir. Bu aydan sonra ise bebek oldukça hareketlenmeye başladığından genel anestezi altında sünnet daha sağlıklı olmaktadır.

GENEL ANESTEZİYLE BU SORUNA VEDA EDİN!

Genellikle çocuklarda psikolojik sorunların görülmesi 2 ve 6 yaş arasında olmaktadır. Genel anesteziyle istenmeyen deriden kurtulmak oldukça kolay olmaktadır. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde bebek sünnetlerinin de daha az riski bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri