Almanya'da Vaka Sayısında Rekor

Kovid-19 tüm dünyada etkisini sürdürürken, vaka sayılarında artış yaşanmaya devam ediyor. Neredeyse 46 milyon kişiye enfekte olan koronavirüs vakaları açıklanmaya devam ederken, Almanya’da günlük vaka sayısında rekor kırıldı.

Almanya'da Vaka Sayısında Rekor

Almanya'da Vaka Sayısında Rekor

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artarken, Almanya’da günlük koronavirüs ile enfekte olan vaka sayısı rekor kırdı. 

Avrupa’da yeni tip koronavirüs salgınında yaşanan artışlar önlenemiyor. Almanya’da Robert Koch Enstitüsü’nden yapılan açıklamalara göre, son 24 saatte 19 bin 54 yeni vaka tespit edilerek, enfekte olanların sayısı 501 bin 648 kişi ile en yüksek vaka sayısına ulaştı. Arıca ülke genelinde aktif vaka sayısının ise 149 bin 448'e yükseldiği belirtildi.

Gerçekleştirilen açıklamada virüs sebebiyle son 24 saatte 103 kişinin yaşamını yitirdiği, toplam ölü sayısının 10 bin 452'ye artış gösterdiği aktarıldı. Salgının yaşanmaya başladığı ilk zamandan bu zamana virüsü yenerek sağlığına kavuşan kişilerin sayısı 352 bin 200 olarak belirtildi. Diğer taraftan, Almanya'da en son dün açıklanan 18 bin 681 vaka ile rekor seviye ulaşılmıştı ancak son veriler ile dünün verileri geride kaldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR