Almanya Kovid-19 Kısıtlamalarını Başlattı

Tüm dünyada çeşitli düzenlemelere neden olan ve neredeyse 47 milyon kişiye bulaşan koronavirüs salgını hız kesmeden devam ediyor. Vaka sayılarının artmasının ardından ise Almanya, salgın için tedbirleri başlattı.

Almanya Kovid-19 Kısıtlamalarını Başlattı

Almanya Kovid-19 Kısıtlamalarını Başlattı

Dünya genelinde neredeyse 47 milyon kişiye bulaşan koronavirüs, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kovid-19’un adeta merkez üssü konumuna gelen Fransa’nın ardından Çekya, İngiltere, Avusturya’dan sonra Almanya’da da tedbirler bugün itibarı ile yürürlüğe giriyor. 

Özellikle son zamanlarda salgının merkezi konumuna gelen Avrupa’da ard arda yasaklar gelmeye başladı. Fransa, Çekya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri karantinaya başlarken, Almanya ikinci dalga nedeniyle Kovid-19 tedbirlerini bugün hayata geçiriyor. 

EĞLENCE MEKANLARI KAPANACAK

Almanya’da salgın nedeni ile bar, kafe, sinema, eğlence yerleri ve spor salonları kapatılacak yerler arasında yer alırken, okullar, berber, kuaför ve marketler açık kalmaya devam edecek. Açık kalan restoranlar ise yalnızca paket servis yapabilecek. Açık kalan süper marketlerde ise metrekareye oranla müşteri alınacak  Sinema, tiyatro, operalar, spor salonları, yüzme havuzları ve eğlence mekanları gibi benzer tüm mekanlar tam bir ay kapalı duracak.

YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI 3 KAT YÜKSELDİ

Almanya Sağlık Bakanı Jahn Spahn, Kovid-19 nedeni ile ülkenin kontrolden çıkmaması için katı kurallar başlattıklarını aktararak, bu ay itibarı ile uygulanan kısıtlamaların vaka oranlarını ciddi oranda yavaşlatabileceğini açıkladı. Spahn, Almanya’da Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda olan hastaların, son iki ayda yükselerek üç katına ulaştığını belirtti. Ayrıca Bakan, okulların açık kalacağını da ekledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR