İnsan sağlığı bakımından içtiğimiz suyun Ph değerinin 7 den yüksek olması olması gerekiyor, nam-ı diğer alkali suyun tarifini hazırladık.

ALKALİ SU NASIL HAZIRLANIR?

İnsanların kendi belirleyecekleri bir hazırlık platformu olabilir. Fakat her zaman için günlük taze olarak hazırlanması ve taze iken tüketilmesi tavsiye olunur. Bazı insanlar hayat biçimini tam olarak alkali suya endeksleyerek, ölçüyü yükselterek damacana su miktarına göre karbonat temin edip çoklu hazırlık oluşturabilmektedir. Yemekler dahil her alanda kullanılabilecek olan alkali suyun belirli hazırlama şekli vardır.

Alkali su hazırlamak oldukça basit ve pratiktir. Sadece karbonat ve taze suya ihtiyaç var. Eczaneden alınacak olan karbonat ile mümkünse iyi kalitede hazır su eşliğinde yapılmalıdır.

2 litre kaliteli su içerisine sadece bir yemek kaşığı eczaneden almış olduğumuz karbonatı koyarak taneler tam anlamı ile eriyene kadar karıştırıp çözeltiyi hazırlamanız lazım. Tüketilecek su miktarına göre ölçüler birebir oranında değiştirilerek ihtiyaca göre yapılmalıdır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı doğru kaydırın.