Son yılların gözde araştırma konusu olan ağrı kesici besinler üzerine açıklamalarda bulunan uzmanlar, fiziksel ağrı çeken hastaların tüketmeleri gereken ağrı kesici besinleri açıkladı. Ağrılarınız varsa ve son günlerde vücudunuza çok fazla ilaç yüklediğinizi düşünüyorsanız, doğal gıdaların ağrı kesici özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

AĞRI KESİCİ ÖZELLİĞİ BULUNAN 10 MUCİZEVİ BESİN

1. KİRAZ

İçeriğinde bulunan antosiyanin maddesi ile iltihap arttırıcı bazı enzimleri baskıladığı yapılan son çalışmalarla ortaya konulmuştur. Ve kiraz bu özelliğinden dolayı Aspirinden daha etkili bir ağrı kesicidir.

2. TAZE NANE 

İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde vücut direncinizi yükseltir ve mide asit düzeyini kontrol altına alarak mide bulantılarından kullanabilir. Kullanım şekli taze kuru veya demlenerek çay şeklinde günde 2 defa olabilir.

3. PAPATYA ÇAYI

Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 fincan tüketilebilir.

4. KİRAZ

Balık dışı Omega 3 kaynağı olarak iyi bir besindir. Kolesterolün düşürülmesinde etkilidir. Bu özelliğinden dolayı kalp damar rahatsızlıklarını engellemede kullanılır ve solunum durumumuzu düzenler.

5. KAFEİN

Doğal bir ağrı kesicidir. Su ile birlikte tüketilecek olan sade Türk kahvesi özellikle baş ağrılarının giderilmesinde size yardımcı olacaktır. 

6. ÇİLEK

İyi bir Antioksidan ve C vitamini kaynağıdır. Diş eti ağrılarında kullanılabilir doğal bir iltihap sökücüdür.

7. KURU ERİK

İçeriğindeki Polifenol sayesinde yağ yakımını hızlandırmada etkilidir. Özellikle ara öğünlerde kullanılarak kan şekerimizi dengeler.

8. SU

Günde en az 2 lt su içmek kansızlığı engeller fiziksel performansı arttırır. Konsantrasyon problemlerini engeller baş ağrılarını giderir ve kaslarınızı güçlendirir.

9. ANANAS

Güçlü bir Ödem söktürücüdür. Günde 1-2 halka kadar tüketmek özellikle kadınlarda adet döneminde oluşabilecek ödemi engeller.

1O. YEŞİL ÇAY

Tansiyon problemi olan hastalar dışında günde 2 fincan kadar tüketebilirsiniz. İdrar söktürücü olarak kullanılabilir ve yağ yakımını hızlandırır.