Aft Yaralarını Geçirmenin Bitkisel Yolları!

Aft oluşumu çoğu zaman tek bir noktada oluşsa da bazen ağzın belirli bölgelerinde birden çok alanda çıkabilir. Ağız içi yaralar gündelik yaşamı olumsuz bir biçimde etkiler.

Aft Yaralarını Geçirmenin Bitkisel Yolları!

Aft diye de bilinen ağız yaraları, ağızda dil, diş eti, yanak, damak gibi hassas bölgelerde meydana gelen kişinin yemek yemesine, bir şeyler içmesine, konuşmasına engel olmakta hatta tükürük salgılarını bile kontrol edememesine neden olan mukozal hasardır. Aft yaraları için tek yapmanız gereken mutfağınızda bulunan sumakla beraber gargara yapmak.

Aft ağız içerisinde oluşan dil yüzeyi, iç yanak kısımları ve diş etleri üzerinde görülen ağrılı genellikle solgun beyaz, gri renklerde, çevresinde yoğun kızarıklar olan ağrılı oluşumlardır. Ağız içerisinde meydana gelen aft yaraları, günlük hayatı olumsuz etkileyen bir durum. Yemek yemek veya sıcak bir şey içmek eziyet haline gelir. Bu rahatsızlığı bir saat içerisinde geçirebilecek doğal bir yöntem bulunuyor. Tek yapmanız gereken mutfağınızda bulunan sumakla beraber gargara yapmak. İşte aft yaralarından kurtulabileceğiniz o yöntem.

MALZEMELER

- 1 yemek kaşığı sumak

- 1 bardak su

HAZIRLANIŞI

Bir kabın içerisine vermiş olduğumuz iki malzemeyi koyun ve kaynatın. Sonrasında gargara yaparak diş etlerinize de ağızdaki aft yaralarına da faydalı olan bir karışımı elde edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri-->