15 Eylül 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 13.33°
  • Izmir 21.11°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler!

Adet sancısı ağrılarını doğal yollarla engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Adet sancıları için ne iyi gelir? sorunusun en işe yarar yanıtlarını sizler için toparladık ve bir araya getirdik.

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler!

Kadınların her ay yaşadığı rutinlerden olan adetler ve bunun yanında gelen adet sancılarını geçirebilmek adıan bir çok kimyasal ilaç kullanılmaktadır. Oysa ki bu ağrıları geçirmek bitkisel yöntemlerle mümkün olabilmektedir. İşte sancılardan kurtulmanız adına uygulayacağınız bitkisel yöntemleri sıraladık;

ADET SANCILARINA İYİ GELECEK BİTKİLER

BİTKİ ÇAYLARI

Birçok farklı bitki çayının vücuda ne kadar iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Ancak bu bitki çaylarını doğru zamanda kullanmak çok önemlidir. Sadece adet sancısı için kullanabileceğiniz bitki çayları; karışık bitki çayı, soğan suyu, civanperçemi çayı sayılabilir. Bu çaylar adet sancıları için çok etkilidir ve bu sancıları geçiren yiyecekler arasında sayılabilecek bitkilerdir.

Karışık bitki çayını hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır: Bitkisel çözüm uzmanı olan İbrahim Saraçoğlu: civanperçemi tavsiyesi karışımın olmazsa olmazlarındandır. Aslanpençesi, çobançantası ve adaçayı bitkilerini de civanperçemine katarak veya ayrı ayrı demleyin. Demlediklerinizi bir bardağa koyun ve içine bir kaşık bal ekleyin. Bitkilerin bir taşımlık kaynamış olmasına özen göstermenizde fayda var.

SOĞAN SUYU

Bir soğanı kırıp 1 litre suyun içinde haşlayın. Bu soğan suyunu 15 gün boyunca tüketmeye özen gösterin. Günde sadece 2 bardak içmeniz yeterli olacaktır. 

TÜKETİLMESİ GEREKEN YİYECEKLER

Adet sancısını geçiren yiyecekler olduğu gibi adet kanamasını azaltan yiyecekler de vardır. Bunların bazılarını tüketmeniz bazılarından ise belli bir süre uzak durmanız gerekmektedir. Reglinizle beraber şişme ve ödemler yaşıyorsanız tuzu azaltmalısınız.

Vücudunuzda oluşan ödemden rahatça kurtulmak istiyorsanız ıhlamur, maydanoz, kuşkonmaz gibi doğal olarak idrar söktürücü işlevi gören yiyecekleri tüketin. Fındık, fıstık, et ve balık her zaman sağlıklı yiyecekler arasında yer alır ve adet sancınızı gidermek istiyorsanız bu yiyecekleri tüketmenizde fayda vardır.


Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri