25 Yaşından Sonra Vücudun Üretmediği Kolajeni Dışarıdan Sağlayın

Vücudumuzdaki kasları onarmak, yaraları iyileştirmek metabolizmayı hızlandırmak gibi özellikleri barındıran kolajen doğal bir cilt besleyicisidir. Peki belli bir yaştan sonra dışardan alınması gereken kolajenin faydaları nelerdir sizin için derledik.

25 Yaşından Sonra Vücudun Üretmediği Kolajeni Dışarıdan Sağlayın

Zaman geçtikçe özellikle kol ve bacaklarda ağrı ve sızının artar. Yaşla beraber kolajen azaldıkça eklemler şişmeye başlar ve kolaylıkla hareket edemedikleri için sertleşirler. Kolajen destekleri bu durumu hafifletebilmektedir.

SAÇ DERİ VE DİŞLERE İYİ GELİR   

Kolajen, dünyadaki en iyi doğal cilt bakım maddesidir. Ağızdan alınan kolajen takviyeleri cilt esnekliği ve neminde artış dahil olmak üzere insan cildinde faydalı etkilere sahiptir. Selülit ve gerilme çatlaklarını azalttığı da gözlemlenmiştir. 

Bununla beraber kolajen, el tırnakları, saç ve dişlerin de yapı taşıdır. Bu sebeple kolajen desteği bu üç yapının sağlık durumunda düzelmeye vesile olacaktır.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIR  

Kolajendeki arginin ve glutamin de kaslarımızı onarır, yaraları iyileştirir, metabolizmayı yükseltir vücuda yakıt temin ederek enerjiyi yükseltir ve gerektiği gibi büyüme ve gelişmeye destek olur. 

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR