104 Yaşında Kovid-19’u Yendi

Adıyaman’da 104 yaşındaki kadın hastanede süren 19 günlük tedavisinin ardından koronavirüsü yenerek taburcu edildi.

104 Yaşında Kovid-19’u Yendi

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınına yakalanan 104 yaşındaki Beyaz Kaplan, Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Akciğerleri kaplayan enfeksiyondan dolayı nefes almakta zorlanan Beyaz Kaplan, korona servisinde 19 gün boyunca tedavi edildi. Tedavisinin son üç gününe gelindiğinde oksijen tüpü desteği almadı. Son testinin negatif çıkması üzerine 104 yaşındaki Beyaz Kaplan taburcu edildi.

Konuşmakta zorlanan Beyaz Kaplan, ‘Doktor bize çok iyi, çok güzel baktılar. Üç hafta ben burada çile çektim’ ifadelerini kullandı.

‘BİZLER İÇİN DE BİR MORAL VE MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU’

İç Hastalıkları Uzmanı Süleyman Arslan, 104 yaşındaki bir hastanın sağlığına kavuşmasının kendileri için moral olduğunu belirterek, ‘Bu gün 104 yaşında Beyaz Kaplan isimli hastamızı Covid-19 tedavisi sonrası taburcu ettik. Hasta yaklaşık 19 gündür hastanemizde yatarak tedavi görmekteydi. İlk hafta akciğer tomografisi, kovid enfeksiyonu lehineyken bu yönde tedavi aldı. İlerleyen günlerde solunum sıkıntısı olan hasta bu yönde tedavisine devam etti. Son 3 gün ise oksijen desteği olmayan, ateşi olmayan, nabzı ve tansiyonu düzelen hastanın genel durumunun düzelmesi üzerine bugün taburcu ettik. İleri yaşta bir hastanın Kovid-19 enfeksiyonundan sonra taburcu olması bizler için de bir moral ve motivasyon kaynağı oldu’ diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR