Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Erdöl'den Yerli Otomobile Büyük Destek!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yerli ve milli otomobile destek olmak için 2022'den itibaren makam ve hizmet araçlarında "Türkiye'nin Otomobili"nin kullanılacağını açıkladı.

28.12.2019-10:48 - (Son Güncelleme: 28.12.2019-10:41)Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Erdöl'den Yerli Otomobile Büyük Destek!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yerli ve milli otomobile destek olmak için 2022'den itibaren makam ve hizmet araçlarında "Türkiye'nin Otomobili"nin kullanılacağını açıkladı.
Prof. Dr. Cevdet Erdöl, bahsi geçen konuya ilişkin gerçekleştirdiği yaptığı yazılı açıklamada, "Dün, benzini bittiği iddiasıyla müzeye kaldırılan bir otomobilin Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek liderliği ile 'devrim' niteliğindeki geri dönüşüne tanık olduk. Yerli ve milli hamlelerle güçlü Türkiye'yi muktedir kılan Sayın Cumhurbaşkanımız, adetleri olduğu üzere bazı kesimlerin yaptığı fuzuli itirazlara karşın yerli otomobil hamlesi ile tarihi bir dönüşümün 'lambalarını' yakarak adeta dünyanın gözünü kamaştırdı." Cümlelerine yer verdi.
Sağlık Bilimleri Üniversitesinin yerli ve milli otomobilin daima arkasında olduğunu dile getiren Erdöl, kişisel olarak da üretilecek 61'inci yerli otomobili almak istediğini belirtti.
Prof. Dr. Cevdet Erdöl, konuya yönelik şöyle konuştu: "Kurumsal olarak da 2022'den itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitemizde kullanılan makam ve kiralık araçlarda yerli otomobili tercih edeceğiz. İlgili arkadaşlara ihalelerde yerli otomobilin dikkate alınması için gerekli hazırlıkların şimdiden yapılması talimatını verdim. Yanı sıra akademik ve idari personelimizin yerli araç kullanımını teşvik eden bir çalışma daha yapacağız."

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar