Saç Dökülme Sorununa Ceviz Kabuğu İle Dur Diyebilirsiniz!

Saç dökülme derdine son! Artık ceviz kabuğu ile saçlarınızın dökülmesini önleyebilir ve saçlarınızın hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

28.07.2017-13:40 - (Son Güncelleme: 28.07.2017-13:32)Saç Dökülme Sorununa Ceviz Kabuğu İle Dur Diyebilirsiniz!

Saç dökülme sorununu artık ortadan kaldırıyoruz! Ceviz kabuğu mucizesi ile saçlarınızın dökülmesini engelleyebilir ve saçlarınızın kaybetti nemi ve hacmi yeniden kazanabilirsiniz. 

Hemen hemen her yaşta insanın yaşadığı saç dökülmesi problemi tedavisi için pek çok şampuan, krem ve bitkisel ürün olsa da bazen istenen etkiyi almadığımız oluyor. İşte bu gibi zamanlarda çözümü yine doğada aradık ve bulduk: Ceviz kabuğu. Elbette ki sarımsak gibi başka doğal çözümler de var. Fakat bazı uzmanlar en etkili sonucu ceviz kabuğunun verdiği görüşünde...

CEVİZ KABUĞU KÜRÜ

MALZEMELER

20 ceviz kabuğu

1 litre su

YAPILIŞI

Suyu bir tencereye alın ve içine ceviz kabuklarını ilave edin.

Kaynadıktan sonra ateşten alın.

Ilımasını bekleyin.

Elde ettiğiniz bu su ile günde 2 kez saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Kısa sürede etkisine şahit olacaksınız.

CEVİZİN FAYDALARI

Cevizin içerisinde bulunan yüksek omega-3 yağ asitleri ile kalp rahatsızlıklarını, diyabeti, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu en aza indirebilirsiniz.

Cevizde bulunan fitosteroller sayesinde prostat kanseri, kalın bağırsak ve göğüs kanseri için önlem oluştururken bağışıklığı da kuvvetlendirmeye yardımcı olur.

Ceviz, öğrenmeyi ve anlamayı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda parkinson ve alzheimer gibi hastalıklarını önlemede güçlü bir savaşçıdır.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR