Sabah Saatlerinde Limonlu Su Tükettiğinizde Bakın Ne Oluyor!

Limon sağlığa oldukça fazla yararı bulunan bir meyve olmakla beraber iç organları temizleyen nadir besinlerden bir tanesidir. İşte mucizevi limon kürüyle hızlı kilo vermenin püf noktaları...

07.07.2017-11:47 - (Son Güncelleme: 11.08.2017-10:38)

Limonun en önemli faydalarından birisi de zihnimizi zinde tutmamıza yardımcı olmasıdır. Öğleden sonra enerji kaybı hissediyorsanız limon yağı beyin aktivitesini yükseltmenize yardımcı olmaya yetecektir. Bunun için yapmanız gereken bileklerinize bir kaç damla limon suyu damlatıp hafifçe ovmak hafiza, dikkat ve dil gibi zihinsel fonksiyonlarınızı dinamik tutmaya yardımcı oluyor.Sindirime yardımcı limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.

LİMON SUYUNUN FAYDALARI

KANI TEMİZLER

Limon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor.

KAN ŞEKERİNİ DENGELER

limon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletiyor.

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUR

İçerdiği pektin lifler sayesinde limon açlık hissini azaltacaktır. Genel olarak alkali besinleri daha çok tüketirseniz, daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Limonun suyunu sıktığınız içme suyunun içerisine koyduğunuz zaman oldukça faydalı ve kilo vermenize yardımcı olacak bir küt hazırlamış oluyorsunuz. Özellikle bu kürü sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa düzenli olarak tükettiğinizde zayıflamanıza oldukça yardımcı olmaktadır.

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR