Ryan Babel'den Çarpıcı Açıklamalar

Galatasaray'ın Hollandalı yıldız oyuncusu Ryan Babel, son dönemde takımın eleştiri oklarının hedefi olmasının ardından açıklamalarda bulundu.

08.04.2021-11:57 - (Son Güncelleme: 08.04.2021-11:57)Ryan Babel'den Çarpıcı Açıklamalar

34 yaşındaki yıldız oyuncu Ryan Babel, bu sezon sarı kırmızılı forma ile 24 karşılaşmada forma şansı bulurken 3 gol ve 5 asistlik bir katkı sağlamıştı.

Ryan Babel, özellikle son 2 haftada şampiyonluk yarışında 2 mağlubiyet almalarının ardından eleştiri oklarının hedefi olmalarının üzerine açıklamalarda bulundu.

Babel, yapmış olduğu açıklamalarda ;

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Bir sezon hatırlıyorum, Başakşehir birinci, Galatasaray 20 puan altındaydı. Daha sonra takım inancını kaybetmedi ve sonunda şampiyonluk oldu. O zaman kazanılan şampiyonluk ruhuyla bunu kaybetmeyeceğiz ve sonuna kadar mücadele edeceğiz.

BÜTÜN MAÇLARI KAZANMAK İSTİYORUZ

Önümüze bakıp devam etmek istiyoruz. Bütün maçları kazanmak istiyoruz. Sonuçta futbolda her şey olabilir. Önümüzde çok maç var. Daha önce bu tip süreçlerden geçtik, artık hata yapma lüksümüz yok. Bu zamana kadar birçok hata yaptık. Bu bizim için bir uyandırma telefonu diyebiliriz. Benim hem kendime hem de takımıma, camiaya olan güvenim sonsuz. Kesinlikle kendi kalitemize güveniyorum. Bundan sonra hiç maç kaybetmeden, her maçı final olarak görüp sonuna kadar devam etmek istiyoruz.

TAKIMIMIZA GÜVENİYORUM

Yüzde yüz kazanacağımız maçı kaybedip, çok zor bir maçı kazanabiliyorsunuz. Futbolun güzelliği burada. Benim için her maç önemli, her maç aynı ciddiyette. Kağıt üzerinde bir rakip, iyidir kötüdür diye bakmıyoruz. Herkes herkesten puan alabiliyor, her sonuca açık geçiyor maçlar. Takımıma olan güvencim sonsuz. Umarım sonuna kadar bu mücadeleyi devam ettirip istediğimiz sonuçla ayrılırız.

HAKEMLERLE İLGİLİ KONUŞURSAM CEZA ALIRIM

Hakemler her zaman konuşulan, tartışılan bir konu. Profesyonel futbolcu olarak bu konuya girmem, cevap vermem doğru olmaz. Dürüstçe duygularımı söylersem ceza da alırım. Futboldan anlıyorsanız, tarafsız bakıyorsanız, doğru gözlerle seyrediyorsanız zaten görüyorsunuz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR