Rusya'da Gözaltı Merkezi Rehine Krizi: DAEŞ Destekçisi Saldırganlar Öldürüldü

Rusya'nın Rostov bölgesinde bulunan bir gözaltı merkezinde yaşanan rehine krizi, büyük bir operasyonla son buldu. Beş mahkumun ve iki çalışanın rehin alındığı olayda, saldırganların DAEŞ destekçisi oldukları iddia edildi.

16.06.2024-17:19 - (Son Güncelleme: 16.06.2024-17:37) Rusya'da Gözaltı Merkezi Rehine Krizi: DAEŞ Destekçisi Saldırganlar Öldürüldü

Rusya'nın federal cezaevi servisi, suçluların ortadan kaldırıldığını ve rehinelerin kurtarıldığını açıkladı. Özel kuvvetler tarafından düzenlenen operasyon sonucunda rehineler güvenli bir şekilde kurtarıldı, herhangi bir yara almadılar.

Devlet medyası, saldırganların, hücrelerindeki pencerenin parmaklıklarını kırarak bir gardiyan odasına girdiklerini ve burada iki cezaevi görevlisini rehin aldıklarını bildirdi. Özel kuvvetlerin operasyonu öncesinde, saldırganların bir gardiyanı bıçakla tehdit ettikleri anların görüntüleri de ortaya çıktı.

Soruşturma başlatıldı

Olay, Mart ayında Moskova'da bir konser salonuna düzenlenen ölümcül saldırının sorumluluğunu üstlenen İslam Devleti militan grubuyla ilişkilendirildi.

Rehine krizinin ardından güvenlik önlemleri artırılırken, olayın detayları ve saldırganların kimlikleri hakkında soruşturma devam ediyor.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal