Bitlis'in Hizan ilçesinin Gayda mezarlığına defnedilen Pınar Gültekin'in cenaze sonrası görüntülerine Haber365 ulaştı. Annesinin genç kızın mezarı başında Kürtçe ağıt yaktığı anlar yürek burktu.

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, binlerce kişinin katıldığı cenaze namazından sonra memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin 5 gün önce kaybolmuş, cansız bedeni yapılan aramalar sonunda bulunmuştu. Polisin tetkiki sonucunda kısa sürede katil zanlısı Cemal Metin Avcı suçunu itiraf etmişti.

İlçe Müftüsü Murat Demir tarafından kılınan cenaze namazının ardından Gültekin'in cenazesi Hizan'ın Gayda köyünde toprağa verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA KATILDI

Türkiye'yi yasa boğan Pınar Gültekin cinayetine bir tepki de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. '' dedi.