Özelleştirme Başkanlığı'na Hazineye Ait Taşınmazları Özelleştirme Yetkisi Verildi

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na, hazineye ait 7 ildeki 19 taşınmazı ‘satış’ yöntemiyle özelleştirme yetkisi verildi.

15.04.2021-09:38 - (Son Güncelleme: 15.04.2021-14:34)Özelleştirme Başkanlığı'na Hazineye Ait Taşınmazları Özelleştirme Yetkisi Verildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte taşınmazların satışına hazırlanıyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, hazineye ait 7 ilde bulunan 19 taşınmaz "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.

Kurumun özelleştirme süreçlerine ilişkin yatırımcılara duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.

KAPALI ZARFLA TEKLİF VE PAZARLIK USULÜYLE GERÇKLEŞTİRİLECEK

Buna göre, Adana, Ankara, Aydın, Kilis, Malatya, Mersin ve Şanlıurfa da bulunan 19 taşınmaza ilişkin ihaleler birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek.

Gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. 

TEMİNAT ALINACAK

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları (OGG),kooperatiflerle, kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilecek. Yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilecek.

Teklif sahiplerinden ihalelere katılabilmesi için ilanda belirtilen tutarlarda geçici teminat alınacak. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.

İllere ve taşınmazlara göre değişen ihalelerdeki son teklif verme, geçici teminat ve ihale şartnamesi bedelleri de Resmi Gazete'nin bugünkü sayısındaki duyuruda yer alıyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR