Özcan Deniz Hakkında Dava Açıldı

Feyza Aktan, kendisini darp ettiği iddiasıyla eski eşi Özcan Deniz hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Özcan Deniz hakkında eski eşini yaralama suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

08.03.2021-18:09 - (Son Güncelleme: 08.03.2021-18:09)Özcan Deniz Hakkında Dava Açıldı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede;  Feyza Aktan’ın sunduğu şikayet dilekçesinden Özcan Deniz’in üç yıl önce kendisine tokat attığını, yara izinin kalmadığını, o dönem Özcan Deniz’in pişman olduğunu söylemesinden dolayı şikayetçi olmadığını belirttiği aktarıldı. 2018 yılında ise Deniz’in Göcek’te de kendisini darp ettiğini ve o zaman da şikayetçi olmadığını vurgulayan Feyza Aktan, üçüncü darp olayının ise Almanya’da yaşandığını ileri sürdü. Aktan, kendisini dövdüğünü iddia ettiği eski eşinden şikayetçi olduğunu belirtti.

ÖZCAN DENİZ SUÇLAMAYI REDDETTİ

Şüpheli Özcan Deniz ise savunmasında iddiaların doğru olmadığını belirterek suçlamaları kabul etmediğini söyledi. 

HAFİF NİTELİKTE YARALANMIŞ

Öte yandan iddianamede; Feyza Aktan’ın Levent Hastanesi’nde 15 Haziran 2019 tarihinden alınmış geçici adli rapor fotokopisini sunduğu, bu rapor üzerinden Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden kesin rapor alındığı belirtildi. 18 Şubat 2021 tarihinde alınan rapora göre ise Feyza Aktan’ın basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde yaralandığı belirtildi. 

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Savcılık, şüpheli Özcan Deniz’in Feyza Aktan’ı ‘yaralama’ suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep etti. Şüpheli Özcan Deniz, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak. 

Öte yandan Özcan Deniz hakkındaki ‘Tehdit’ ve ‘Hakaret’ iddialarıyla ilgiliyse takipsizlik kararı verildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal