Yapılacak olan tanıtımı için önümüzde hala yaklaşık olarak  iki aylık bir zamanın bulunduğu Accord kamuflajlı olarak bir anlamda modeli ile sevenlerinin karşısına çıkmış oldu. Ortaya çıkan görüntüler doğrultusunda onuncu nesil Civic’ in tasarım hatlarına benzer bir yapıyı beraberinde getireceğini ön görebildiğimiz yeni araç aynı zamanda Honda’ nın sedan ligindeki lüks idrakını yükseltmek için de kullanılacak gibi duruyor.

2.0 LİTRELİK YENİ VTEC MOTOR

2.0 litrelik yeni VTEC motoru ile bu zamana kadar çıkarılmış en güçlü Accord jenerasyonu ile karşımıza çıkacak Honda bu motoru 10 ileri değerli otomatik vetes ile eşleyecek. Gelişmiş değişken süpap zamanlası sayesinde tork iletimi çok daha verimli hale getirilen bu motorda blok başta olmak üzere daha önce Type R’ da kullanılan birçok parça birebir olarak kullanılmakta. Bununla beraber yine yeni Civic ile birlikte gelen 1.5 litrelik yeni motorun da Accord ailesinde CVT vites ile kombin edilmiş şekilde beklendiğini belirtmekte fayda var.

HİBRİT MOTOR NSX İLE KANITLANMIŞTI

Son olarak Honda’ nın NSX ile birlikte bir kez daha ne kadar başarılı olduğunu kanıtladığı hibrit motor. Accord’da beklenen üçüncü seçenek olan hibrit motorun şimdilik iki adet elektrik motoru ve 2.0 litrelik benzinli motorun kombinasyonuyla bir araya getirilecek gibi gözüküyor.