Sorunsuzluk denildiğinde aklımıza gelen Japon otomobillerinin arasında sportif özelliklere sahip olan bir model var. Honda Civic olarak bilinen bu modelin onuncu nesil seçenekleri Türkiye'de ilk olarak sedan gövde seçeneğiyle piyasaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde 1.5 litre hacimli, turbo beslemeye sahip, benzinli motoru da aileye ekleyen Japon üretici şimdi de aracın beş kapılı versiyonunu Türk tüketicilerin beğenisine sundu.

Dört kapılı kardeşi gibi sportif bir tasarıma sahip olan Civic Hatchback, 17 inç alaşım jantlar, ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, Honda Connect bilgi ve eğlence ekranı, çift bölgeli klima, LED farlar, arka tampon ortasına alınmış çift egzoz çıkışı ve bagaj üstü spoyleri gibi detaylara sahip.

Geçtiğimiz haftalarda ilk sürüş izlenimlerini bizlerden dinlediğiniz Civic Sedan RS'te olduğu gibi 1.5 litre hacimli, benzinli motorla satılacak olan araç 182 beygir güç, 220 Nm tork üretebiliyor. Sürekli değişken oranlı otomatik şanzımanla (CVT) donatılmış olan otomobil 0'dan 100 km/s sürate 8.2 saniyede ulaşırken maksimum sürati 200 km/s olarak açıklanıyor.

410 litre gibi etkileyici bir bagaj hacmi sunan Civic Hatchback'in tek donanım paketi Sport isimli. Otomobilin başlangıç fiyatı 100.900 TL olarak açıklandı ki bu seviye, aynı motor ve şanzıman ikilisine sahip, RS donanımlı sedan kardeşinin fiyatından 9.000 TL daha uygun.

Kaynak: Motor1