RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Yason Burnu' nu ziyaret eden vatandaşların da ilgi gösterdiği ve sık sık fotoğraflarını çektikleri Vosvoslar, zaman zaman şehirde attıkları turla da renkli görüntüler oluşturdu.

İLK ŞENLİK 1995' TE BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilk kez turizmci Enis Ayar tarafından 1995 yılında düzenlenen şenliğin çeşitli sebeplerden ötürü devam etmediğini ve göreve geldikten sonra şenliğe destek olma kararı aldıklarını ifade etti.

DEVAMI GELECEK

İlk desteği 2016 senesinde sağlayan ve vosvos şenliğinin yeniden düzenlenmesine katkı sunduklarını ifade eden Yılmaz, "Belediyemizin destekleri ile bu sene 14' üncüsü düzenlenen vosvos şenliğinde yurdun dört bir yanından gelen vosvos tutkunlarını ilimizde ağırlamaktan gururluyuz. Önümüzdeki seneden itibaren Ordu vosvos tutkunlarının yeni adresi olmaya devam edecek." dedi.

TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK 

Bir hafta Ordu'da kalacak vosvos tutkunlarının yarından itibaren şehrin seyir terası konumundaki Boztepe'ye çıkacağını, ardından programlarına Çambaşı yaylasında devam ederek çeşitli aktivitelerde bulunacağını aktaran Yılmaz, "Sürücüler ve yakınları kentimizden ayrıldıktan sonra yaşadıkları bu güzellikleri çevresine anlatacak. Bu da turizm potansiyelimizin artmasını sağlayacak." diye konuştu.