Volvo V40 temel versiyon olarak 1.6 dizel 115hp Manuel D2 paketiyle 82.630 tl fiyata sahip, dizel otomatik arzularsanız yalnızca 2.000 tl fazladan ödemeniz lazım ki bu fiyat oldukça normal bu şekilde fiyat 84.360 tl oluyor. Premium donanıma sahip dizel otomotik test otomobilinin fiyatı ise 88,230 tl yani yaklaşık dört bin tl daha fazla. Bu dört bin tlye neler elde ettiğimiz bakmak gerekirse, elektrikli sürücü koltuğu, katlanır yan aynalar, park sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici gibi birçok önemli donanıma sahip olunuyor. Benim V40 isteyenlere önerim test aracının aynısını almaları çünkü 88 bin tl civarında dizel otomatik olup bu derece aktif ve pasif güvenlik donanımı içinde olan başka otomobil yok.

Tasarım

Volvo’nun diğer otomobilleri C30, S40, V50, C70 gibi Ford’un C1 platformunu tercih eden otomobil, bu platformun modifiyeli şekli üzerinde tasarlanmış.

Dış tasarımda, Volvo rakiplerinden sıyrılan kendine has tasarımıyla bizi çağırıyor. Sade tasarım içerideki konforu ve donanımı harika biçimde gizlerken size güven sağlıyor.

İç tasarımda, Volvo’nun diğer modellerinden bildiğimiz bir direksiyon, malzeme kalitesi yüksek iç mekan ve dijital göstergeler bizi karşılıyor.

Volvo V40 testimiz süresince verdiği prestij algısıyla esasen rakiplerinden en çok ayrıldığı noktayı öne çıkarıyor ve kullanılabilirliği olsun, yakıt tüketimi olsun, premimum tasarımıyla olsun bizden tam puan almayı başarıyor. “Biz Volvo’yuz. Bizim için önce insan gelir.” Mantığıyla imal edilen Volvo’ların en çekicisiyle yaptığımız test bizim için çok keyifli geçti.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.