Volkswagen' in küçük klasman temsilcisi Polo resmi olarak tanıtıldı. Üstelik kaputunun içinde, dizel ve benzinli motora ek olarak oldukça sıra dışı bir yenilik mevcut.

Yeni tanıtılan Polo'da, 65 beygirden tutun 150 beygire kadar değişen motor seçenekleri mevcut. Üstelik bir tanesi de CNG (doğalgaz) sistemi bulunmakta. Bu klasmanda ilk olan söz konusu motor 1.0 litrelik TCG motor olarak isimlendirildi.

Diğer yandan yeni Polo' nun  dizel kısmında 2, benzinli modelinde ise 4 farklı opsiyonu olduğu ifade ediliyor. GTI versiyonunda ise 200 beygir gücündeki 2.0 litrelik ünite bulunmakta.

HEM UZADI HEM GENİŞLEDİ

Diğer yeniliklere bakacak olur isek; otomobil, selefine göre 811 mm daha uzun ve 7 mm daha geniş oldu. Direksiyon dingil menzilide 94 mm arttırılmış. Ek olarak tamamen LED far ve LED stop lambalarına da donanıma eklendi.GÜVENLİK DONANIMI ZENGİN

Güvenlik meselesinde yeni Polo, giriş seviyesinde şehir içi acil frenleme düzeneği ve yaya takip düzeneği gibi önemli donanımları opsiyon olarak sunmakta. Yarı otonom park sistemi, anahtarsız giriş düzeneği ve yine anahtarsız motor çalıştırma sistemi dikkat çeken diğer özellikler.