Volkswagen ve Audi’den sonra bir diger Alman otomotiv devi olan Porsche’nda araçlarında emisyon değerlerini düşük göstermek amacıyla özel bir yazılım kullandığı iddiasiyla karşı karşıya kaldı.Alman devi Porsche bir açıklama yaparak suçlamaları kabul etmedi.
Alman bild gazetesi, Porsche şirketinin Almanya’daki resmi ulaşım kurumu KBA tarafından araçlarının sorgulandığını basına duyurdu.

VOLKSWAGEN VE AUDİ’DEN SONRA PORSCHE’DA DA EMİSYON SORUNU PATLAK VERDİ

Porsche’un araçlarında emisyon değerlerini düşük göstermek amacıyla özel bir yazılım programı kullandığı suçlamasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.Porsche bir açıklama göndererek suçlamaları reddetti.

ALMANYA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI  AUDİ'NİN YANILTICI YAZILIM KULLANDIĞINI BELİRLEMİŞTİ

KBA geçen hafta da Audi’nin bazı dizel otomobillerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığının belirlendiğini açıklamıştı. Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt de, 25 bin aracın geri çağrılacağını duyurmuştu.Audi bunun üzerine açıklama yaparak sn çıkardığı araçlarını geri çağırmıştı.

AUDİ VE VOLKSWAGEN'DE EMİSYON HİLE YAPTIĞINI KABUL ETMİŞTİ

Audi’nin bağlı olduğu Volkswagen da, dünya genelinde yaklaşık 11 milyon aracın yazılımında hile yapıldığını iddiasını kabul etmiş ve zararın karşılanması için 6,5 milyar euro bütçe ayırdığını belirtmişti.