DS Automobiles açıklamasına göre, Fransız premium otomobil markası DS, ortalama 4.0 lt/100 km yakıt tüketimi bulunan, 1.6 BlueHdi 120 HP’lik dizel motor ve EAT6 tam otomatik şanzıman kombinasyonuna sahip DS 5 modelini iki farklı donanım paketiyle 113 bin 400 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sundu.

TAM OTOMATİK ŞANZIMAN

"Spirit of Avant-Garde" mottosu ile teknoloji, kalite ve estetiği birleştiren DS 5, ortalama 4.0 lt/100 km, şehir dışı kullanımında ise 3.6 lt/100 km yakıt tüketimi sunan, 120 HP güç üreten 1.6-litrelik BlueHdi dizel motor ve EAT6 tam otomatik şanzımana kavuştu.

Chic donanımında 113 bin 400 TL'den başlayan fiyatlarla sunulan Yeni DS 5 1.6 dizel BlueHdi 120 HP EAT6, So Chic donanım paketinde 119 bin 350 TL fiyata sahip bulunuyor. D segmentinde tasarımıyla en avangard, en sportif seçenek olarak dikkat çeken DS 5, sunulan yeni motor-şanzıman ikilisiyle de en tasarruflu modellerden biri oluyor.

Chic ve So Chic adında iki farklı donanım paketinde sunulan DS 5'te zengin donanımıyla dikkat çeken DS 5 So Chic'i daha da özel kılmak isteyenler için bir dizi ilave opsiyon sunuluyor.

DİKKAT ÇEKEN OPSİYONLAR

3 bölmeli "Kokpit Cam Tavan"ın standart olarak sunulduğu DS 5 So Chic'te, "DS LED Vision" (Xenon ve LED far grubu), Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma, 7 inç Dokunmatik Ekran, Navigasyon Sistemi, Geri Görüş Kamerası ve Head-up Display Ekranı dikkat çeken opsiyonlar arasında yer alıyor.

Yeni DS 5'in üç farklı cam bölümden oluşan ve yolcu kabinini en iyi şekilde aydınlatmak amacıyla düzenlenen tavanı hem gündüz hem gece benzersiz bir ışık ambiyansı oluşturuyor.

Yeni DS 5'te, DS'in yeni nesil 7 inç dokunmatik renkli ekranı tercih ediliyor. Yeni dokunmatik ekran navigasyon sistemiyle birleşerek, otomobilin tüm işlevlerine kolay erişim sağlıyor ve kabin ergonomisini artırıyor.