16 Eylül 2019
  • Istanbul 22.78°
  • Ankara 16.11°
  • Izmir 23°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.072
Dolar5,7352
Euro6,3503
Altın278,1611

Trafikte Uygulanmaya Başlandı, Cezalar Geliyor

İçişleri Bakanlığı trafik terörünün önüne geçebilmek için son zamanlarda teknolojiden daha fazla yararlanmaya başladı. Drone uygulamasından sonra EDS ile de ceza kesilmeye başlandı.

İçişleri Bakanlığı trafik terörünün önüne geçebilmek için son zamanlarda teknolojiden daha fazla yararlanmaya başladı.İçişleri Bakanlığı drone uygulamasından sonra EDS ile de ceza kesmeye başladı. Trafiğe çıkan araç sayısının çok fazla olması dolayısıyla araçların takip edilebilirliğinin zorlaşması nedeniyle İçişleri Bakanlığı artık teknolojiden daha fazla yararlanmaya başladı. Özellikle helikopter ve drone ile elde edilen görüntülerden sonra şimdi de EDS yöntemiyle ceza kesilmeye başlandı. 

AYNI GÖRÜNTÜDE BİRDEN FAZLA CEZA UYGULANABİLİYOR

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, İstanbul'da hızlı bir şekilde başlatılan ve kısa zamanda çok sayıda ceza işlemi uygulayan sistem 455 kameraya izleniyor. Bu kameraların kimisi kırmızı ışıkları, kimisi emniyet şeridini, kimisi tramvay yolunu denetlerken, bazı kameralar da yaya yolundaki görüntüleri merkeze aktarıyor. Kural ihlali yapan sürücüler bu kameralar tarafından ön cepheden görüntüleniyor. Bu görüntüye göre aynı anda sürücüye hız ihlali, emniyet kemeri ve cep telefonuyla konuşma gibi farklı ihlallerden ceza kesilebiliyor. Eğer sürücü hem emniyet kemerini takmamış hem de bu esnada cep telefonuyla konuşmuşsa, tek bir kare ile her iki konuda da ceza kesiliyor.

Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte binlerce kişiye ceza yağdı. En çok cezanın da emniyet kemeri takılmaması sebebiyle olduğu öğrenildi. 

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri