Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası tavan fiyat uygulamasının devam etmesinin lazım geldiğini ifade ederek, "Bu uygulama ile sigorta primleri belirlenirken araç sahibinin yaşı, kaç senedir ehliyetinin bulunduğunu ve yaptığı kazalar göz önünde ulundurulmalıdır" sözlerini kullandı.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASININ SÜRESİ DOLUYOR


Bendevi Palandöken, yazılı beyanında, zorunlu trafik sigortası tavan fiyat yürütümünün 31 Aralık 2017' de beteceğini anımsattı.

Mevzu bahis düzenlemenin devam etmesinin lazım geldiğinin altını çizen  Bendevi Palandöken, "Bu yürütüm ile sigorta primleri belirlenir iken araç sahibinin yaşı, kaç yıldır ehliyet sahibi olduğu ve yaptığı kazalar göz önünde bulundurulmalıdır. Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması sürmeli." değerlendirmesinde bulundu. Palandöken, şunları belirtti:

"Önceki yıllarda üzerine kayıtlı araç bulunmayan fakt senelerce şirketlerde veya şahısların yanında şoför olarak çalışıp seneler sonra kendi adına araç alan sürücülere daha yeni ehliyet almış acemi sürücü muamelesi yapılması doğru değil. Ek olrak kaza riski, 10 milyonluk bir şehir ile 50 binlik yerin aynı değil. Örneğin Ankara Kızılay'da taksicilik yapan bir sürücü ile 10-15 bin nüfuslu Ayaş ilçesinde taksicilik yapan kişinin riski aynı olmamalı." diyerek adaleti sağlama yolkuna gideceklerinin sinyallerini verdi.