Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Tofaş Üretime 11 Mayıs'ta Başlayacak

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ, firmanın 4 Mayıs 2020 tarihine kadar olan üretime ara verme süresini 11 Mayıs 2020'ye çekti.

Tofaş Üretime 11 Mayıs'ta Başlayacak

Tofaş Üretime 11 Mayıs'ta Başlayacak

Coronavirüs salgını sebebiyle üretimi durduran Tofaş, bu arayı bir hafta daha uzattı. Firmadan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, "15 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada coronavirüs (Covid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, fabrikamızda 4 Mayıs 2020 tarihine kadar üretime ara vereceğimiz kamuya bildirilmiş olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 11 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ, firmanın 4 Mayıs 2020 tarihine kadar olan üretime ara verme süresini 11 Mayıs 2020'ye çekti.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ aracılığıyla KAP'a "Konuya ilişkin en son 15 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada coronavirüs (Covid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, Fabrikamızda 4 Mayıs 2020 tarihine kadar üretime ara vereceğimiz kamuya bildirilmiş olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 11 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır" açıklamasında bulundu.

Türk otomotiv sanayisinde pek çok şirket geçen hafta üretime tekrar başlarken, Ford Otosan ile Toyota da Mayıs ayında fabrikalarını tekrar açacaklarını duyurmuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR


A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/web/web.haber365.com/public_html/public/themes/nova/index.php:5)

Filename: core/Common.php

Line Number: 443

Error

An Error Was Encountered

Unable to find theme layout: index