21 Temmuz 2018
  • Istanbul 25°
  • Ankara 21°
  • Izmir 26°
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
BIST94.082
Dolar4,7932
Euro5,6125
Altın189,854

Özel Plaka Fiyatları

Özel plaka fiyatları 2018 2 harfli özel plaka fiyatları özel plaka satılık özel plaka vergisi özel plaka, özel plaka hakkında bilmek istediğiniz her şey bu makalede.

Özel Plaka Fiyatları

Bildiğiniz gibi arabaların kimliği anlamına gelen plaka her arabada farklı olarak yapılır ve arabalar plakaları üzerinden vergilendirilir. Bu plakalar üzerinde bulunan harfler nedeni ile bazı anlamlar içerir ya da içermez. Araba plakaları arabaların kimlikleri olduğu kadar kullanan sürücülerinde kimliği gibi olmuştur ve plakalarında özel anlamlar olsun isterler.

Plakalarını özel yapmak isteyenler belli bir ücret ödemeleri koşuluyla bu özel plakalara belirli bir ücret ödemek zorundalar. Peki ücretler ne kadar

Türkiye’de en çok kullanılan özel plakalar siyasi parti kısaltmaları olarak karşımıza çıkıyor. AKP,CHP,MHP,DP,SP gibi plakaları almak için ortalama 8 bin tl ile 15 tl arasında bir para ermeniz söz konusu olacaktır. Ayrıca siyasi parti plakalarını da bulmanız çok zor olacaktır.

Genel kısa ismi olanlar Cem, Naz, Eda, Ata gibi isimlere sahip olan kişiler plakaları bu şekilde yaptırmak istiyorsa ortalamak 500 TL ile 5 bin Tl arasında bir ücret öderler. Bu konuda en pahalı fiyat verilen plakalar 34 no lu İstanbul plakaları olarak karşımıza çıkıyor.

Şu an ki şartlarda en pahalı plakalar Futbol takımı kısaltmaları olarak karşımıza çıkıyor GS, FB, BJK, TS gibi plakalar gerçek anlamda çok zor bulunuyor ve fiyatları çok yüksek. Mevcut trafikte her bir takım kısaltmasında olan plakalardan her birinden toplam 9 bin 999 adet bulunuyor. Fakat 34 no lu BJK plakasından sadece 99 adet var. Harf sayısı 3’e çıkmasından dolayı son rakamı 01 ile 99 arasında kalıyor ve ne nadir plakalar arsında yer alıyor. Bu sebepten ötürü de şu anda en pahalı takım plakası BJK.

Son Dakika Otomotiv Haberleri için aşağı kaydırın.

Diğer Otomobil Haberleri