Otomobil Devi Araçlarını Geri Çağırıyor!

Alman otomobil şirketi BMW, 2010 ile 2017 seneleri arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modellerdeki 1 milyondan fazla ek otomobili 'egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir tehlikeden' dolayı geri topluyor.

Otomobil Devi Araçlarını Geri Çağırıyor!

Alman otomobil şirketi BMW, 2010 ile 2017 seneleri arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modellerdeki 1 milyondan fazla ek otomobili 'egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir tehlikeden' dolayı geri topluyor.

Alman lüks otomobil üreticisinin yaptığı açıklamada, bazı dizel araçların 'egzoz sisteminde yangına neden olabilecek bir tehlikeden' dolayı gönüllü olarak geri çağrıldığı ifade edildi.

BMW bu senenin Ağustos ayında Güney Kore’de egzoz gazının devir daimini sağlayan modüldeki teknik bir yanlışın 30 araçta yangına neden olmasından dolayı özür dilemiş, Avrupa ve bazı Asya ülkelerinde 480 bin aracını geri istemişti. Son geri çağırma ile beraber dünya çapında toplam geri çağrılan otomobil sayısı 1,6 milyon araça yükselecek.

Şirket, araçların egzoz gazının devir daimini sağlayan modülünü gözden geçrecek ve herhangi bir hasar varsa parçaları karşılıksız olarak değişecek.

Bu otomobillerin 2010 ile 2017 seneleri içinde üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modeller olduğu ifade edildi. 

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR