Mercedes-Benz Tasarrufa Gidiyor

Mercedes-Benz'in ana şirketi Alman otomobil üreticisi Daimler AG’nin Mayıs ayında görevine başlayacak olan Yönetim Kurulu Başkanı Ola Kllenius, görevine tasarruf yapma planıyla başlayacağını açıkladı.

Mercedes-Benz Tasarrufa Gidiyor

Daimler AG Almanya'nın en önemli araba sanayisi olarak Mercedes serisini üreten firma olarak tanınır.

Mercedes-Benz'in ana şirketi Alman otomobil üreticisi Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dieter Zetsche'nin yerine Mayıs ayında görevine başlayacak olan İsveç asıllı Ola Kllenius, görevine tasarruf yapmayla başlayacağını açıkladı.

6 MİLYAR EURO TASARRUF YAPILACAK

Kllenius, 2021 yılı itibariyle kamyon bölümünde iki milyar Euro olmak üzere toplam 6 milyar Euro tasarruf yapılacağını duyurdu. Kendisinin de uzun bir müddet Daimler Ar-Ge bölüm başkalığı yaptığını ifade eden Kllenius, araştırma geliştirme bölümündeki yüksek harcamaların kısıtlanacağını belirtti. Kllenius, Daimler’de hissesi bulunan tasarruf sahiplerine geçtiğimiz yıl 6,2 kar payı dağıtırken bu yıl sonunda ise 4-5 puanlık kar payı dağıtılacağını duyurdu.

10 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILABİLİR

Yönetim kurulu Başkanı olacak olan Ola Kllenius ekibi tarafından tasarruf tedbirleri kapsamında hazırlanan raporda, 300 bini aşkın çalışandan 10 bin kişinin işten çıkarılmasının söz konusu olabileceği ifade edildi. Ayrıca Kllenius'in Renault-Nissan ile işbirliğini de sonlandırmak istediği belirtildi.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri