HIZLI, ATİK VE KEMİKLİ

Kia Cerato' nun performansına gelecek olursak başta 136 beygir gücünde ve 294 Nm torka sahip olduğu gözümüze çarpmakta. Gaza dokunduğunuz an bunun ne demek olduğunu hissedersiniz.

AĞIRLIĞI 1310 KG

Otomobilin boş kasa ağırlığı 1310 kg. Buna rağmen hızlanmasına iyi denebilir. Zira 7 ileri DCT vitesin gaz pedalı ile uyumu son derece kuvvetli yapılmış. Öyle ki, düz vites sevenlere dahi düz vitesi aratmayacak kadar yerinde tepkiler vermekte. Motorun gücü ve vitesin atikliği Cerato' nun ağır heybeti ile bir araya gelince sürüşü de çok zevkli oluyor. Hızlı, atik ve iri...

YAKIT TÜKETİMİ KONUSU

Dizel otomatik Cerato yakıt tüketiminde de iddialı olmaya devam ediyor. Yoğun trafikte olmanıza rağmen ortalama 6.2 lt yakıyor. Uzun yolda bu sayı çok daha aşağılarda. Düz vitesli dizel araçlar ile hemen hemen aynı tüketime sahip.

YOL TUTUŞUNA GELİRSEK

Araç ağır olabilir fakat yine de virajlara girerken dikkatrli olmanız gerektiği hissiyatını vermekte. Dar alanda manevra yapabilme kabiliyetinin de güçlenmesi gerek.


FİYATI

Dizel otomatik Kia Cerato 97 bin 800 TL'den başlamakta. En boş segmenti ise, 1.6 litre benzinli düz vites seçeneğiyle 68 bin 900 TL.