İkinci El Otomobillere Canlılık Geldi!

İkinci el otomobil piyasası Kurban Bayramı öncesinde hareketli günler yaşıyor.

İkinci el otomobil piyasası Kurban Bayramı öncesinde hareketli günler yaşıyor. Vatandaşlar daha çok 30 ile 50 bin lira arasındaki araçlara rağbet ediyor. Otomatik vitesli araçlar, manuel viteslilere göre daha fazla tercih ediliyor.

Eskişehir'de 160 galericinin çalıştığı Oto Center'ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urçar, yaptığı konuşmada, ikinci elde bayram öncesi hareketlilik yaşandığını, bu durumda bayrama araçsız girmek istemeyenlerin talebiyle sıfır ve ikinci el araç fiyatları arasındaki makasın zamanla açılmasının etkili olduğunu söyledi.

İnsanların alım gücüne göre değerlendirildiğinde de 30-50 bin lira arasındaki araçların tercih edildiğini söyleyen Urçar, "Araçlarını değiştirmek için satanlar ise galerilere geldiklerinde 30-50 bin liralık araçları bulamadıklarından dolayı sattıklarıyla kalıyorlar. Araç darlığı da bu sebepten meydana geliyor. 30-50 bin lira bandında araç bulunmadığı için müşteri portföyümüzün talebine yetişemiyoruz. Şu anda o tarz araçları sahipleri de satmak istemiyor." değerlendirmesinde bulundu.

OTOMATİK VİTES ve BENZİNLİ ARAÇLARA RAĞBET VAR

Urçar, otomatik vitesli araçlara talebin zamanla yükseldiğini belirterek, "Artık sektör de otomatik araçlara doğru kayıyor. Motor seçeneğinde ise daha çok benzinli araçlara rağbet var. Bundan en önemli sebep benzinli araç ile dizel arasındaki fiyat farkının çok fazla olması." dedi.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri