Honda Motor'un yaptığı resmi duyuruda şirketin Japonya, Kuzey Amerika, Avrupa ve başta olmak üzere birçok yerdeki bilgisayar ağlarının virüsten etkilendiği belirtildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Japonya'da var olan bir üretim yerinde üretim bir ve iki günlüğüne geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

Japon otomobil devi, yaptığı kontrollerde şirketin ağ altyapısının geçen hafta tüm dünyadaki bilgisayar ağlarını etkileyen siber saldırıdan etkilendiğini beyan etti.

ALMAN DEVİ'DE BMW'NİN FAALİYETLERİ DURDURMUŞTU

Alman otomotiv devi BMW basın sözcüsü Michael Rebstock’un yaptığı açıklamaya göre firmanın Leipzig fabrikasında yedek parça sıkıntısından dolayı cuma gününden bu yana üretim yapılamazken Münih fabrikası da İtalyan bir yedek parça üreticisinin teslimat yapmamasından dolayı faaliyete başlayamıyor.

‘UZMANLARIMIZ KONUYU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR’

Çin’deki Shenyang fabrikasında da üretim dururken konuyla ilgili açıklama yapan BMW sözcüsü Rebstock şunları sözlerine ekledi:

"Üretimin ne zaman başlayabileceğini söyleyemiyorum. Uzmanlarımız konuyu çözmeye çalışıyor en yakın zamanda sorunları çözeceğiz. Müşterilerimizi süreç ile ilgili adım adım bilgilendiriyoruz bu sıkıntılı süreçte müşterilerimizin üzülmemesi için elimizden geleni yapacağız.