Hatalı Park Cezası

Hatalı park ceza maddesi? Hatalı park cezası 2018? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Hatalı Park Cezası

Yanlış Yere Park Etmenin Cezası Ne Kadardır?

Son yıllarda trafik cezalarına yapılan ard arda zamların ardından en düşük trafik cezası bile vatandaşları bayağı zorlar düzeye çıktı. İsanalarımızın çoğu zaman park yeri bulamama yada dikkatsizliğinden kaynaklanan bu cezalar neticesinde öenmli bir tutar ödemek zorunda olablirler. Peki yanlış yere park cezası ne kadardır?

Taşıt yolu üstünde park etmenin trafik işaretleri ile yasaklandığı yerlerde park etmenin cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üstünde engellilerin araçları için ayrılmış park bölümlerine park yapmanın cezası 216 TL ( Peşin 162 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üstünde ayrıca yönetmelikte tespit edilen haller haricinde yaya yollarında park yapmanın cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üstünde belirli kişi, kurum ve kuruluşlara ait araçlara, yönetmelikteki esaslara bağlı olarak ayrılmış ve bir işaret levhası ile tespit edilmiş park yerlerinde park yapmanın cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üstünde park için yer ayrılmamış yada trafik işaretleri ile tespit edilmemiş alt geçit, üst geçit ve köprüler üstünde yada bunlara on metrelik mesafe içinde park yapmanın cezası 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 15 ceza puanı uygulanır.

Taşıt yolu üstünde geçiş üstünlüğü olan araçların giriş ve çıkışının yapıldığının tespit edilen işaret levhasından onbeş metre uzaklık içinde park yapmak 108 TL ( Peşin 81 TL) ve 10 ceza puanı uygulanır

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR