Dünyanın en bilindik ve en kaliteli motor üreticisi Harley-Davidson, son çıkardığı motosikletlerin benzin deposunda sorun olması nedeniyle motorlarını geri toplatma kararı aldı.

HARLEY-DAVİDSON 57 BİN MOTOSİKLETİ GERİ TOPLUYOR

Dünyanın en kaliteli ve en sağlam motor üreticisi olarak bilinen Harley-Davidson son çıkardığı 57 bin motosikleti geri toplattığını duyurdu.

HARLEY-DAVİDSON’UN MOTOSİKLETLERİNDE BENZİN DEPOLARI ARIZALI

Harley-davidson şirketinden yapılan yazılı açıklamaya göre motosikletlerdeki arıza nedeni olarak benzin deposundaki sorunun motoru soğutan donanımın yanlış monte edilmesinden kaynaklanmış olabileceği belirtildi. Arıza sebebiyle iki kaza olayının gerçekleştiğini duyuran şirket, arıza ücretsiz olarak giderildikten sonra motosikletleri sahiplerine yeniden teslim edecek. Şirketin açıklamasında, “Bu müşterilerin güvenliği için gönüllü bir geri çağırma” denildi.

HARLEY-DAVİDSON'UN GERİ ÇAĞIRDIĞI MODELLER

Harley-Davidson şirketinden yapılan açıklamaya göre şu modellerin geri çağıracağını duyurdu.Modeller arasında 2017 Electra Glide Ultra Classic, Police Electra Glide, Police Road King, Road King, Road King Special, Street Glide, Street Glide Special, Road Glide ve Road Glide Special var. Harley-Davidson şirketi kullanıcıların güvenliği için motosikletlerini geri iade etmeleri kendi menfaatlerine olacaktır duyurusu yapıldı.