Amerikalı Şirketten yapılan açıklamalar doğrultusunda otomatik vites ve arka havalı süspansiyonlu yeni Ford Tourneo Custom kasaları haziran ayı ile birlikte Türkiye' de satışa sunuldu.

Tourneo Custom yenilenen kasası ile yolcu konforunda iddiasını ortaya koymakta. Sürüş rahatlığını yükselten arka havalı süspansiyon ve otomatik şanzımana sahip opsiyonu ile Tourneo Custom, uzun şasi minibüs versiyonlarının Titanium ve Titanium Plus serilerinde satıştaki yerini alacak.

Ford Tourneo Custom, yeni modelinde 6 ileri SelectShift Tam Otomatik vites, tork konvertörü, adaptif öğrenme ve yükseltilmiş vites öneri akasamının yanı sıra, Tourneo Custom serisinde opsiyonu tanınan hava kompresörü ve özel tasarlanmış havalı yay ile farklı yük koşulları için  oynar yay oranı sunan geliştirilmiş yeni süspansiyonu ile daha rahat yolculuk etmenize imkan tanımakta.

YENİ FORD TOURNEO CUSTOMMOTOR ÖZELLİKLERİ

Otomatik vites ve arka havalı süspansiyona sahip  Yeni Ford Tourneo Custom'a, 170 PS güç ve 405 Nm tork imkanı veren yeni 2.0L EcoBlue TDCi dizel motor eşlik ediyor. Yeni Ecoblue motor 10 bin kilometre mesafeli AdBlue tankı ve evvelki motora göre yüzde 13 yakıt ekonomisi sunuyor.

İŞTE FİYATI
Otomatik vites ve arka havalı süspansiyona sahip olan  Yeni Ford Tourneo Custom 125 bin 185 Türk lirasından başlayan anahtar teslim fiyatıy ile halka satışa sunulacak.