Elektrikli Yerli Otomobilde Büyük Gelişme! İşte Fiyatı

Merakla beklenen elektrikli yerli otomobil ilk defa İstanbul'da bir fuarda gösterime çıktı. İşte dizaynıyla da gözleri üzerine çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri ve fiyatı...

Elektrikli Yerli Otomobilde Büyük Gelişme! İşte Fiyatı

İstanbul'da gerçekleştirilen bir fuarda ilk defa görücüye çıkan dış dizaynı, motoru, içi, her şeyi yerli olan elektrikli otomobil işlemler halledilirse kısa sürede satışa çıkacak.

Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, ürettikleri yerli otomobili ilk kez görücüye çıkardıklarını ifade ederek şu şekilde konuştu:

'İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar da tamamen yerli.

6.5 MİLYON DOLAR

Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 sene içinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime geçilebilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 seneyi bulabilir'

İŞTE FİYATI

Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu ifade edildi. TM 480i, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor.

Fiyatı ise 200 bin lira olarak duyuruldu.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR